TCN 2023


Letní studentské soustředění TCN je určené pro středoškolské studenty se zájmem o matematiku, fyziku a další přírodní vědy. Je pořádané studenty zaštítěné Studentskou unií při Fakultě jaderné a fyzikálně inženýrské ČVUT v Praze. Více se dozvíte v sekci Co je TCN.

Termín

Soustředění se bude konat 22.7 - 5.8. 2023.

Místo konání

Tento ročník se bude konat na lokalitě Opárno u Lovosic v Českém středohoří.

Program

Na programu jsou přednášky profesorů FJFI ČVUT a dalších hostů na aktuální a zajímavá, přesto „středoškolsky dostupná” témata. Dalším důležitým bodem je exkurze na vybrané vědecké pracoviště. V případě zájmu dostanete prostor sami si zkusit prezentovat své příspěvky na studentské konferenci. Lze využít projekty vypracované již dříve například v rámci fyzikálních seminářů, středoškolské výzkumné činnosti, Turnaje mladých fyziků či jiných experimentů.
To vše samozřejmě doplní odpočinkový, sportovní a zábavní program: sportovní hřiště a bazén jsou přímo v areálu, řeka ke koupání se nachází v jeho těsné blízkosti. Chybět nebudou ani nějaké ty „intelektuální hrátky”, (rekre)akční hry či večerní táboráky se zpíváním a hudebními nástroji. Pokud nehrajete na varhany, neváhejte vzít svůj nástroj s sebou!

Stravování

Pro účastníky je zajištěna plná penze. V případě speciálních dietních požadavků (bezmasá strava, bezlepková strava apod.)  nás prosím kontaktujte emailem na adresu tcn@fjfi.cvut.cz.

Cena

Výše účastnického poplatku pro ročník 2023 je 7500 Kč. Záloha ve výši 2500 Kč je splatná nejpozději do 14 dní ode dne obdržení emailu potvrzujícího přijetí přihlášky. Zbytek účastnického poplatku je nutné uhradit do 21.7.2023. Více informací naleznete v sekci Přihláška.

Slevy

Slevu 500 kč získáš pokud jsi byl úspěšným řešitelem krajského kola matematické, fyzikální nebo chemické olympiády, zúčastnil jsi se Týdnu vědy na Jaderce či máš vypracovaný nějaký zajímavý projekt, který by jsi nám mohl na TCN odprezentovat. Slevy se dají kombinovat.

Projekt

Součástí programu je i studentská konference, na které věnujeme čas prezentaci projektů, které studenti vypracovali během roku. Projekt není nutnou, ale vítanou součástí účasti na TCN.
Tématem projektů může být libovolný problém z oblasti matematiky, fyziky, chemie či informatiky, včetně aplikací těchto vědních disciplín v jiných oborech. Projekt můžete zpracovat i v menších skupinách a získat tak slevu na pobyt. Pokud si s přípravou projektu nevíš rady, ale rád by jsi něco zkusil, tak nám neváhej napsat a my tě spojíme s odborníkem v tebou zvolené oblasti.

Organizační tým

Zuzana Outratová (hlavní organizátor)

Martin Kolář (zastupce hlavního organizátora, vedoucí odborného programu),

V případě jakýchkoliv dotazů nás neváhejte kontaktovat na email tcn@fjfi.cvut.cz

Copyright FJFI ČVUT v Praze 2011, autor: Richard Salač