TCN 2020


Letní studentské soustředění TCN je určené pro středoškolské studenty se zájmem o matematiku, fyziku a další přírodní vědy. Je pořádané studenty zaštítěné Studentskou unií při Fakultě jaderné a fyzikálně inženýrské ČVUT v Praze. Více se dozvíte v sekci Co je TCN.

Termín

Soustředění se bude konat 1.8. – 15.8. 2020.

Místo konání

Od roku 2015 se soustředění pravidelně koná v rekreačním areálu Krakonoš v Bílém Potoce, viz http://www.areal-krakonos.cz/.

Program

Na programu jsou přednášky profesorů FJFI ČVUT a dalších hostů na aktuální a zajímavá, přesto „středoškolsky dostupná” témata. Dalším důležitým bodem je exkurze na vybrané vědecké pracoviště. V případě zájmu dostanete prostor sami si zkusit prezentovat své příspěvky na studentské konferenci. Lze využít projekty vypracované již dříve například v rámci fyzikálních seminářů, středoškolské výzkumné činnosti, Turnaje mladých fyziků či jiných experimentů.

To vše samozřejmě doplní odpočinkový, sportovní a zábavní program: sportovní hřiště a bazén jsou přímo v areálu, řeka ke koupání se nachází v jeho těsné blízkosti. Chybět nebudou ani nějaké ty „intelektuální hrátky”, (rekre)akční hry či večerní táboráky se zpíváním a hudebními nástroji. Pokud nehrajete na varhany, neváhejte vzít svůj nástroj s sebou!

Ubytování

Ubytování je zajištěno v budově rekreačního střediska.

Stravování

Pro účastníky je zajištěna plná penze. V případě speciálních dietních požadavků (bezmasá strava, bezlepková strava apod.) kontaktujte, prosím, hlavní organizátorku Elišku – eliska.trojakova(zav)fjfi.cvut.cz.

Cena 

Výše účastnického poplatku pro ročník 2020 byla stanovena na 5500 Kč. Vzhledem k současné situaci musela být cena mírně navýšena oproti původnímu předpokladu. Záloha ve výši 1000 Kč je splatná nejpozději do 14 dní ode dne obdržení emailu potvrzujícího přijetí přihlášky. Zbytek účastnického poplatku je nutné uhradit do 15.7.2020. Více informací naleznete v sekci Přihláška.

Slevy 

Slevu v hodnotě 200 Kč je možné získat na základě vypracování projektu. Pokud jste z Moravskoslezského kraje, nabízíme také spolupráci s nadačním fondem NABLA, který uhradí cenu ubytování z účastnického poplatku. Stačí při zasílání přihlášky vyjádřit zájem a oficiality zajistíme za Vás.

Projekt

Součástí programu je i studentská konference, na které věnujeme čas prezentaci připravených studentských projektů. Projekt není nutnou, ale vítanou součástí účasti na TCN.

Tématem projektů může být libovolný problém z oblasti matematiky, fyziky, chemie či informatiky, včetně aplikací těchto vědních disciplín v jiných oborech. Projekt můžete zpracovat a získat tak slevu na pobyt. Nabídka jednotlivých témat spolu se jmény vedoucích a pravidly pro vypracování najdete na těchto webových stránkách v sekci Projekty. Vymyslet a prezentovat ale můžete i jakýkoli vlastní nápad!

Přihláška

Přihlášku na Letní studentské soustředění TCN 2020 si můžete stáhnout v sekci Přihláška.

Dále si přečtěte pravidla a podrobnosti o pobytu

Organizační tým

V případě jakýchkoliv dotazů nás neváhejte kontaktovat:

  • Eliška Trojáková (hlavní organizátor), e-mail: eliska.trojakova(zav)fjfi.cvut.cz
  • David Grund (vedoucí odborného programu), e-mail: grundda1(zav)fjfi.cvut.cz
Copyright FJFI ČVUT v Praze 2011, autor: Richard Salač