TCN 201717. ročník letního studentského soustředění TCN je už bohužel za námi. Tentokrát jsme se stali cestovateli časem a měnili dějiny k lepšímu (i horšímu).

Na olympiádu, byrokratické šílenství nebo exkurzi do jediné české sklárny vyrábějící produkty z uranového skla můžete zavzpomínat ve fotogalerii, která je zatím dostupná pouze na Facebooku:

FOTOGALERIE

VIDEO

Vzpomínáme

 

Volání o pomoc z budoucnosti

Tady jsou vaše skupinové prosby z budoucnosti. Červeně jsou označeny pasáže, které do bodování nebyly započítány, protože se jednalo o zcela jasné nepovolené čerpání bodů. Je s podivem, že se jen jedna skupina neuchýlila k tak potupné praktice...

Jsme ztraceni v roce MMMXI. Pošlete prosím nový stroj času dle daných konstrukčních postupů. K roku přičti LVIII. Spletli jsme se. Děkujeme vám mnohokrát.

 

Ahoj! Zdravíme vás z budoucnosti agenti mise WXO10.Hlásíme neúspěch.Rozbili jsme čas.Stroj QR°45 zničen.Omylem průlet:Egypt,Sparta.Prosíme vás o nový stroj času QR09.

 

Potřebujeme stroj času přebýváme v čase tři tisíce šedesát dvět přímo ve středisku krakonoš s wifinou. Křížíme cesty a možnosti QR kódů a xylofon.

 

Zdravíme z budoucnosti; máme problém; otevřete červí díru typu wxi, cíl: rok 3069; pošlete stroj času do Bronxu New York; Zdraví agenti X3, W5XQ, X0WX9, konec!

 

Orli v letu

 

 

Umění z aukční síně

 

Hořící slon, který navzdory svému utrpení a faktu, že má zakrslé levé ucho, nedává najevo žádné emoce a je obrněn pouze úsměvem záhadnějším než Mona Lisa. Tank připravený k výstřelu je alegorickým vyjádřením jeho vlastních nihilistických myšlének.

Básnické dílo mající konkurenci snad jen ve Vrchlickém je výpovědí blouznícího táborníka, který zcela opit čerstvým vzduchem a přiotráven místním "čajem" nalezl zalíbení v plátku drůbežího separátu. 

Zebra, která se právě napásla čerstvé trávy, se pod noční oblohou chystá ulevit si do nedaleké říčky, která není nepodobná jistému českému veletoku brázdícímu česko-polské pohraničí.

Tato báseň pojednává o vztahové dynamice dvou organizátorů. Zatímco se protagonistka Mahu schovává za stromem, Ondra se jí marně snaží najít. Můžeme se pouze dohadovat, co je příčinou organizátorčiny prchlivé povahy - je to Ondrova snaha přinutit ji participovat na rozcvičce? Nebo snad neopatrně vyprala Ondrovo oblíbené tričko, které znásobilo své rozměry ve směru horizontálním na úkor směru vertikálního, a teď se bojí spravedlivého rozhořčení? Na tyto otázky nám básnířka odpověď neposkytuje - můžeme si ale být jistí tím, že nás přeze všechny naše drobné charakterové vady má ráda.

Tato výpravná velkomalba ze štětce organizátora Ondry T. (který rád vystupuje pod megalomanským pseudonymem Chrony Velen) opatřená kurátorskými popisky vyobrazuje Caesara ve své vrcholné formě, kterak shlíží z údolí. Pouze potud je výklad jednoznačný - konkrétní rekonstrukci scény necháváme na ctěném čtěnáři.

Copyright FJFI ČVUT v Praze 2011, autor: Richard Salač