Čtrnácté letní studentské soustředění TCN aneb „Tudy cesta nevede, ale Vy ji najdete!“ se konalo tradičně na přelomu července a srpna. Svoji krásu nám ukázala Vysočina, neboť se soustředění konalo v rekreačním středisku Nesměř nedaleko Velkého Meziřičí. Zúčastnilo se ho jedenáct středoškolských studentů z Česka a Slovenska. Jako organizátoři z řad studentů Fakulty jaderné a fyzikálně inženýrské ČVUT v Praze jsme pro ně připravili jak odborný, tak táborový program.

Tématem soustředění byla výprava Bilba Pytlíka a trpaslíků k osamělé hoře. Po vykročení zpod Kopce následovala cesta provázená důmyslným zkoušením schopností společenství trpaslíků, Bilba a Gandalfa, abychom nakonec dorazili k Osamělé hoře a zabili draka, který tam přebýval na pokladu trpaslíků.

Putování nám zpestřovala spousta zajímavých pozvaných přednášek – dověděli jsme se něco o fyzikálním prostoru, matematických strukturách, laserech a projektu ELI, zkusili jsme si vytvořit hologram a zaměřili jsme se i na témata související s jadernou energetikou podaných zástupci ČEZu a ČNS. Abychom si trochu odpočinuli od přednášení, navštívili jsme Ústav přístrojové techniky AV ČR v Brně.

Jako každý rok zde vznikla spousta nových přátelství lidí se společnými zájmy a tématy.

Tohle skvělé TCN jste možná nestihli, ale to další můžete PROŽÍT S NÁMI!

Copyright FJFI ČVUT v Praze 2011, autor: Richard Salač