TCN 2012


Dvanácté letní studentské soustředění TCN aneb „Tudy cesta nevede, ale Vy ji najdete!“ se konalo tradičně na přelomu července a srpna. Svoji krásu nám ukázaly jižní Čechy, neboť se soustředění konalo v rekreačním středisku Centrum Česká Kanada nedaleko Kunžaku. Zúčastnilo se ho čtrnáct středoškolských studentů z Česka a Slovenska. Jako organizátoři z řad studentů Fakulty jaderné a fyzikálně inženýrské ČVUT v Praze jsme pro ně připravili jak odborný, tak táborový program.

Tématem soustředění byla první výprava Kryštofa Kolumba  západní cestou přes oceán k Východní Indii. Po nalodění  v přístavu Palos de la Frontera následovala plavba západním směrem, provázená důmyslným zkoušením posádky a jejích schopností, abychom nakonec dopluli do Východní Indie a prozkoumávali zdejší terén.

Kromě toho jsme měli spoustu zajímavých pozvaných přednášek - dozvěděli jsme se mnohé zajímavosti o Fibonaccim, povídali jsme si o tajemných neutrinech, srovnali jsme svět sci-fi s dnešními technologiemi a zaměřili jsme se i na témata související s jadernou energetikou. Aby toho přednášení nebylo přespříliš, vydali jsme se přímo do terénu - navštívili jsme totiž jadernou elektrárnu Temelín. Podívali jsme se do strojovny a k simulátoru velína.

Jako každý rok zde vznikla spousta nových přátelství lidí se společnými zájmy a tématy.

Tohle skvělé TCN jste tedy nestihli, ale to další můžete PROŽÍT S NÁMI!

 

Copyright FJFI ČVUT v Praze 2011, autor: Richard Salač