TCN 2011


Letos se soustředění TCN aneb „Tudy cesta nevede, ale Vy ji najdete!“ konalo již po jedenácté tradičně na přelomu července a srpna, 24.7. až 7.8.2011 v rekreačním středisku Nesměř nedaleko Velkého Meziříčí a jeho tématem byl starověký Egypt. Zúčastnilo se ho třiadvacet studentů z Česka a Slovenska.

Ten, kdo objednával počasí, ale zřejmě nevěděl, že období dešťů v Egyptě netrvalo věčně. Sluníčko se na nás sice příliš neusmívalo, o to víc jsme si ale každé slunečné chvilky užívali. Kromě toho jsme záhy zjistili, že ve svých řadách máme zrádce, proradného, prohnaného a smrdutého Chetitu, který spřádal nitky spiknutí, kul pikle a různými úskoky a nepravostmi se snažil zničit naši civilizaci. Nutno podotknout, že někteří v bojích utrpěli četné šrámy. 

Egyptský program doplňovaly matematické "hieroglyfy" v podání organizátorů v rámci VéKáeMek (Večerní Kurzy Matematiky) či VéKáVéčky (Večerní Kurzy Vědy). Součástí programu byla také konference, ve které nám někteří účastníci prezentovali projekt, na kterém pracovali v rámci středoškolské odborné činnosti, nebo který vypracovali přímo pro účely TCN. Nemohla chybět ani exkurze, která letos vedla naše kroky do Ústavu přístrojové techniky AV ČR v Brně. Navštívili jsme mimo jiné laboratoř mikrolitografie, fyziky nízkých teplot a všemožný nepořádek, co jsme našli po kapsách, jsme si nechali zobrazit pomocí skenovacího elektronového mikroskopu.

Jako každý rok byla navázána či utvrzena řada přátelství, každý, kdo to neuměl, se naučil chrochtat a budoucí prváci FJFI se od nás, starších, dozvěděli „jak na to“. 

Tohle skvělé TCN jste tedy nestihli, ale to další můžete PROŽÍT S NÁMI!

 

Copyright FJFI ČVUT v Praze 2011, autor: Richard Salač