Ohlasy účastníků


Zde uvádíme několik ohlasů bývalých účastníků TCN:

 

15 dnů, 7 hostů, 21600 společných minut, 22 účastníků, 12 orgů, 3 noci pod širákem, 12 témat na přednášku, 3 táboráky, 2 noční hry, 1 celodenní výlet, 3 rentgeny, spousta odmotaného toaletního papíru, 3 sponzoři, 2970 snězených porcí jídla, nespočet zážitků, 1 společný záměr a to naučit se něco nového. Tak by se dalo stručně popsat letní studentské soustředění TCN pořádané studenty ČVUT Fakulty jaderné a fyzikálně inženýrské. Letošní ročník byl přesunut do Bílého Potoka. Tyhle krásné prostory nám nabídly nové možnosti pro několik zajímavých her a v neposlední řadě i prostornou učebnu, ve které jsme se každý den věnovali například matematice, fyzice a chemii. Celým TCN se nesla veselá nálada, vznikla nová přátelství a nezapomenuté vzpomínky. U některý her jsme zapojili svaly a u jiných jsme zapojili mozek. Ale ať už jsme hráli hry, poslouchali přednášku, počítali příklady nebo seděli u vody, byli jsme rádi, že trávíme čas společně a už teď se těšíme na příští ročník.<

Gabriela Bielaková, TCN 2015

 

O TCN jsem se dozvěděla na dni otevřených dveří na Jaderce. Hned mě napadlo, že je to jedinečná příležitost dozvědět se více o dění na Jaderce, před tím než na školu nastoupím. Skrz poutavé přednášky, večerní kurzy matematiky, noční hry a dlouhé ponocování mi bylo poodhaleno, jak to na té vysoké škole vlastně chodí. Mimo to jsem se seznámila s úžasnými lidmi a vyzkoušela si zajímavé hry (jako topení duchů). Takže podle mě je TCN nejlepší způsob jak si zpříjemnit letní prázdniny, a proto pojedu letos znovu!!!

Jiřina Švambergová, TCN 2015

 

O TCN jsem se dozvěděla na letní škole v Jevíčku od jednoho z organizátorů. A celkem jsem se zúčastnila dvakrát. Mezi publikovatelné zážitky patří například rozbíjení atomu před dukovanskou elektrárnou. :-)

Bára Němcová, TCN 2009, 2010

 

O TCN jsem se dozvěděl od Dominika. Zúčastnil jsem se ho letos podruhé. Bylo by nefér vyzdvihnout nějaký konkrétní zážitek na úkor těch ostatních a hlavně by to bylo docela těžké, protože mám hroznou paměť. Ale myslím, že TCNko dělá TCNkem právě to, že se pořád něco děje a že si ten čas člověk užívá tak nějak nepřetržitě.

Jirka Jelínek, TCN 2010, 2011

Copyright FJFI ČVUT v Praze 2011, autor: Richard Salač